Inici Arxiu d'articles


Veredicte XXXVI Concurs Infantil i Juvenil de Pessebres

CICLE DE NADAL 2010
 
Major quantitat i qualitat en el XXXVI Concurs Infantil i Juvenil de Pessebres.

Infants de 10 col·legis i 2 parròquies, presenten més de 50 pessebres al concurs.

L’Agrupació Ilerdenca de Pessebristes, ha donat a conèixer el veredicte del Jurat qualificador del XXXVI Concurs Infantil i Juvenil de Pessebres, al qual s’han presentat mig centenar de pessebres realitzats pel alumnes de nou col·legis i de dues parròquies de la ciutat de Lleida.
 
El Jurat ha guardonat als tres millores pessebres de cada una de les tres categories que conformen el Concurs, atorgant diversos accèssits i mencions honorífiques.
 
El Jurat ha valorat satisfactòriament la qualitat, així com la quantitat de pessebres presentats al Concurs, que en aquets any ha superat totes les expectatives.
 
Tots els pessebres han quedat exposats en la Sala Alfred Perenya de l’Institut Municipal de Cultura (IMAC), on podran ser visitats fins el 24 de desembre, data en que es clausurarà l’Exposició.
 
El lliurament de Premis tindrà lloc el diumenge 16 de gener de 2011, a les 6 de la tarda a l’Auditori Enric Granados, en l’acte oficial de Cloenda del Cicle de Nadal.

La relació de Guardonats és la següent:

VEREDICTE DEL XXXVI CONCURS INFANTIL I JUVENIL DE PESSEBRES

CICLE INICIAL

1r. Premi:  María Vilamajó Loriente Col·legi El Carme-La Bordeta
2n Premi:  Pau Servetó Maya Catequesi parròquia S. Teresina
3r Premi:  Olga i Mireia Franch García       Col·legi  Pràctiques II  

Accèssits: Anna Torné Porcar                     Col·legi El Carme de La Bordeta
                 Alba Serrano Pérez                       Col·legi El  Carme de La Bordeta
                 Laura Vilamajó Loriente             Col·legi El Carme de La Bordeta
 
Mencions:  Yolanda Herreruela Ramos         Col·legí Sta. Anna
                     Abril i Alex Pociello Maull               Col·legí El Carme La Bordeta
                     Paula Gonzalez Ledesma             Parròquia el Carme
                     Olga-Aisa Ahabbare Guevara       Parròquia El Carme
                     Carlota Selvas Pascual                 Col·legi Mater Salvatoris
                     Sofia Milla Peña                                   “                         “
                     Alícia Jové Estor                                   “                         “
                     Paula Ruiz Cristóbal                     Col·legi El Carme La Bordeta
                     Albert Castro                                   Catequesi Parroquia S. Teresina
                     Andreu Prunera Mariné                       “                  “
                     David Gómez Esteve                     Parròquia el Carme
 

CICLE MITJÀ

1r Premi :  Núria i Oriol Soñora Vila         Col·legi Dominiques
2n Premi :  Núria Soñora                             Catequesi parròquia S. Teresina
3r Premi :  Sergi Sancho Mukhachev         Col·legi Mater Salvatoris
Accèssits :  Julia i Alba Godia Calderó       Col·legi El Carme de la Bordeta
                    Sheima Belatreche Benhemida Col·legi Mater Salvatoris
                    Dayana Rio Romero                 Col·legi Joan XXIII
                    María Selvas Pascual                 Col·legi Mater Salvatoris
                    Daniela Andrade Lozano           Col·legi Príncep de Viana
                    Oriol Aigort                               Catequesi parròquia S. Teresina
 
Mencions:  Georgina Iglesias Cantero          Col·legi Mater Salvatoris
                     Jordi Polo López                             Parròquia El Carme
                     Aleix Zuferri Rodriguez                        “                  “
                     Victòria Llovet Abelló                            “                  “
                     Annya Llovet Abelló                              “                  “
                     Daniela Rojas Trujillo                         “                  “
                    Gerard Gasol Vilamajó                 Col·legi S. Josep de Calasanç
                    Vicente Nzang Oyana                    Col·legi Príncep  de Viana
                    Thalia Fernanda Armendàriz Yugcha    Parròquia del Carme
                    Gerard Mendoza Estrada                            “               “
                    Erika Paulina Quispe Achachi                    “               “
                    Mònica Vila Segura                                       “               “
 

CICLE SUPERIOR

1r. Premi : Marta Solé Arrufat                     Col·legi Claver
2n Premi :  Fadila Belatreche Benhemida   Col·legi Mater Salvatoris
3r Premi :  Pili Girol Lladós                         Col·legi Dominiques
Accèssits :  David Mata Corberó                   Col·legi Maristes
                   Alba Moya Duarte                       Catequesi Parròquia del Carme
 
 Mencions : Amàlia Arias Pérez                        Catequesi Parròquia del Carme
                    Anna López Callizo                          Catequesi Parròquia del Carme
                    Oriol Torrent Gastón                       Catequesi Parròquia del Carme
                    Andrea Mulero Jimenez                 Catequesi Parròquia del Carme
                    Laia Planes Godia                          Catequesi Parròquia del Carme
                    Alba Ripoll Graus                            Col·legi Claver 


PREMIS ESPECIALS

Premi de la Paeria., al col·legi que aporti el millor conjunt de pessebres
COL·LEGI DOMINIQUES DE L’ANUNCIATA

Premi Diputació de Lleida, a l’entitat que aporti el millor conjunt de pessebres
INFANTS CATEQUÈSI SANTUARI-PARRÒQUIA  DE SANTA TERESINA

Premi Secretaria d’Acció Ciutadana de la Generalitat,
 al millor pessebre imaginatiu i innovador
 Paula Jové Martínez, del Col·legi Episcopal 
 
Concurs Indfantil i Juvenil Pessebres 10
Concurs Indfantil i Juvenil Pessebres 10
Concurs Indfantil i Juvenil Pessebres 5
Concurs Infantil i Juvenil 3
Concurs Infantil i Juvenil Pessebres 4
Concurs Infantil i Juvenil Pessebres 6
Concurs Infantil i Juvenil Pessebres 7
Concurs Infantil i Juvenil Pessebres 8
Concurs Infantil i Juvenil Pessebres 9
Concurs Infantil Juvenil Pessebres 2
Concurs Infantil Pessebres 1
RIMG0610
RIMG0611

Darrera actualització (dissabte, 8 de gener de 2011 20:26)

 

Afegeix el teu comentari

El teu nom:
El teu correu electrònic:
La teva web:
Comentari:
  La paraula per a verificació anti SPAM. Lletres minúscules solament i sense espais.
Paraula de seguretat:
Federació Catatala de Pessebristes